poniedziałek, 9 stycznia 2017

"Imagines" Todd, Ansell, Aukes, Bates i inni


CZEŚĆ!

 Zapewne znacie Annę Todd, autorkę serii "After", która podbiła internet oraz rynek wydawniczy. Nie miałam przyjemności zapoznać się z "After", ale za to do moich rąk trafiła pozycja "Imagines". Co o niej sądzę? Zapraszam na recenzję!
Tytuł: Imagines
 Autor: Todd, Ansell, Aukes, Bates, Drake, Evansley, Fanning, Godoy, Goelz, Higgin, Holden, Huddles, Lange, Latimer, Leah, Lunde, Millan, Novak, Peters, Quinn, Ragano, Seibert, Sky, Soliman, Squires, Tan, Tate, Tonks, Uva, Walker, Watson, Wilde, Winters
 Liczba Stron: 720
Wydawnictwo: OMGbooks


Co mówi okładka? 
Anna Todd, autorka bestsellerowej serii AFTER w nowej książce! Fan fiction z Tobą w roli głównej!
SELENA GOMEZ, ZAC EFRON, BRACIA HEMSWORTH, EMMA WATSON, KANYE WEST, JENNIFER LAWRENCE, KYLIE JENNER, CHRIS EVANS i mnóstwo innych gwiazd –
oni wszyscy potrzebują właśnie CIEBIE!
WYOBRAŹ SOBIE, ŻE…
JUSTIN BIEBER od rana zasypuje Cię uroczymi niespodziankami z okazji rocznicy Waszego… ślubu.
KIM KARDASHIAN potrzebuje Cię, by przetrwać w świecie, w którym nie można robić selfie!…
Na pokładzie samolotu zaprzyjaźniasz się z chłopakami z ONE DIRECTION… W ramionach CHANNINGA TATUMA tańczysz najbardziej zmysłowy taniec na świecie…
Twój najlepszy przyjaciel ED SHEERAN ma dla Ciebie naprawdę szalony prezent urodzinowy…
DANIEL SHARMAN zabiera Cię na romantyczny spacer po plaży… 
WYOBRAŹNIA NIE MA GRANIC, WIĘC WYOBRAŹ SOBIE, ŻE MOŻE ZDARZYĆ SIĘ WSZYSTKO, CO ZECHCESZ – Z KIM TYLKO ZECHCESZ


Co ja mówię?

 "Robienie selfie i obalanie patriarchatu z Kim Kardashian" Kevin Fanning
 Świat, w którym nie można robić selfie wydaje mi się całkowicie nierealny. Do tego nazwanie Kim Kardashian przestępcą za wrzucanie do sieci swoich fotek. Ten pomysł naprawdę mi się spodobał. Opowiadanie było bardzo dobrze napisane. W fajnym stylu, trochę śmieszne, trochę poważne. Można z tego zrobić całą książkę. Pociągnąć dalej te historię. Świetny pomysł i dobre wykonanie. Brakowało mi tylko zakończenia. Opowiadanie urwało się w środku. To chyba jedyny minus tej historii. Ocena opowiadania - 8/10

- Musze pokazać ci coś naprawdę niesamowitego. [...]
- Co takiego?

- Ciebie.

"Bohater z lotniska" Annelie Lange
 Bardzo podobała mi się ta opowieść. Bohaterka jest lekką panikarą. Leci do domu na święta. Niestety samolot musiał wcześniej lądować z przyczyn pogodowych. Na lotnisku dziewczyna spotyka Chrisa Evansa. Mężczyzna zaczyna z nią rozmawiać, aż w końcu znajdują wspólne tematy do rozmowy. Było to lekkie opowiadanie miłosne, które naprawdę przyjemnie mi się czytało. Ocena opowiadania - 7/10.
- Chcesz, żeby mu nastukał?
- Pamiętasz o tym, że tak naprawdę nie jesteś super bohaterem?
- Ciii.

"Medium" Anna Todd
 "Medium" jest typowo romantycznym opowiadaniem. Bardzo przyjemna i miła opowieść o rodzącym się uczuciu. Artystka poznaje na zajęciach z rysunku Daniela Sharmana. Nie poznaje go jednak. Rozmawiają, żartują i zbliżają się do siebie. Potem dziewczyna odkrywa, że jej nowy znajomy jest sławnym aktorem. Ucieka. "Medium" jest cudownym opowiadaniem, które nie jest schematyczne. Bardzo dobrze wykreowane postacie i miejsca. Warte przeczytania. Ocena opowiadania - 9/10.

Pozwól mi odkryć, co cię uszczęśliwia.

"Specjalny występ na dziesięciolecie" Blair Holden
 To opowiadanie niczym się nie wyróżniło. Było bardzo krótkie i nie zapadło mi w pamięć. Pomysł był fajny, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Główna bohaterka była bardzo irytująca. Całość nie bardzo mi się podobała. Dziewczyna chce stworzyć wyjątkowy spektakl na dziesięciolecie High School Musical i nagle pojawia się tam Zac Efron? Już nawet spotkanie Chrisa Evansa na lotnisku jest bardziej prawdopodobne. Ocena opowiadania - 2/10.

- Czy twoje ulubione płatki śniadaniowe to naprawdę cheeriosy o smaku miodu i orzechów?
- Tak, dlaczego?
- Chciałam tylko sprawdzić, czy przez te wszystkie lata nie jadłam ich bez ważnego powodu.

"Być panią Reedus" Bella Higgin
 "Być panią Reedus" jest pierwszym opowiadaniem w tym zbiorze, którego akcja dzieje się po ślubie głównych bohaterów. Główna bohaterka jest żoną Normana Reedusa, a całe opowiadanie skupia się na ich pierwszej rocznicy ślubu. Niby nic się nie dzieje, a jednak czytelnik czuję tą chemię, pomiędzy głównymi bohaterami. Wciąga się w ich opowieść. Świetne opowiadanie. Szkoda, że nie posiada ciągu dalszego. Ocena opowiadania - 7/10.

" - Hej, wszystko w porządku?
- Tak, za dużo naoglądałam się twojego serialu. [...]
- Boisz się, że zombie po ciebie przyjdą?
- Być może. Ale jeśli tak się stanie, będzie mnie chronić najlepszy łowca zombie na całym świecie."


"Ucieczka z Ashwood Manor" Marcella Uva
 Jest to drugie (do tej pory) opowiadanie, w którym głównym wątkiem nie jest wątek miłosny. Bohaterowie biorą udział w wyzwaniu. Dostają wskazówki i muszą wspólnymi siłami uciec z Ashwood Manor - willi, która podobno jest nawiedzona. Jako gość specjalny pojawia się tam Benedict Cumberbatch. Główna bohaterka rozwiązuje zagadkę, żeby uciec z budynku. Jeśli jej się nie uda, zostanie tam na zawsze. Opowiadanie bardzo szybko się czytało. Trzymało w napięciu i wciągało. Jak najbardziej na plus. Ocena opowiadania - 7/10.


" - Witaj, Detektywie. Mam zamiar cię aresztować [...]
- Witaj, Kujonie. Złap mnie, jeśli potrafisz."

"Najlepsza. Noc. Ever." Jen Wilde
 "Najlepsza. Noc. Ever." było opowiadaniem, które bardzo mi się podobało. Przypadkowe spotkanie Jennifer Lawrence z fanką w windzie hotelu. Wspólna kolacja, a potem wyjście do klubu karaoke. Naprawdę dobrze napisane opowiadanie z nutką pozytywnej energii. Czyta się szybko i przyjemnie. Ocena opowiadania - 8/10. 

"- Oczywiście, że wiem kim jesteś. Wszyscy cię znają.
- Nic mi nawet nie mów. [...]
- Chciałam coś powiedzieć. Ale bałam się, że wyjdę na fanatyczną wielbicielkę i narobię sobie obciachu.
- Och, proszę [...] Gdybyś widziała, jak ja wyglądam, gdy spotykam kogoś sławnego. Zmieniam się w kałużę niedostosowanej społecznie papki."

"Ten, kto zniknął" Ariana Godoy
 To opowiadanie jest na razie najlepszym miłosnym opowiadaniem z tej książki. Jest bardzo krótkie, tematyka jest banalna, a tekst pisany prostym stylem. Jednak ma w sobie "to coś". Spotkanie po latach, wyjaśnienia i w końcu miłość. Ale czy na pewno? Zdecydowanie mój faworyt z całego zbioru opowiadań. Ocena opowiadania - 10/10 

" - Kochasz mnie, prawda?
- Nie, nie kocham.
- To dlaczego drżysz w moich ramionach?"

"To tylko Eve" Rebecca Sky
 To opowiadanie było dla mnie średnie. Nie był złe, ale nie było też dobre. Dość poważne i dość... dziwne? Kompletnie nie w moim stylu. Dziewczyna zostaje komikiem. Zaraz po nieudanym występie przed swoją idolkę idzie na studniówkę. Nie jestem ani na tak ani na nie. Ocena opowiadania - 5/10.

" - Co się stało z twoją twarzą?
- Nic. To opalenizna.
- Opalenizna? [...] Ty przypominasz marchewkę."

"Mało prawdopodobna przyjaźń" Anna Todd
 Opowiadanie przedstawia historię dziewczyny, która w łazience w sklepie spotkała Kylie Jenner. Tak, spotkała Kylie Jenner w łazience. Nie wiem czy mniej prawdopodobne jest to spotkanie czy to, że dziewczyny się polubiły! Bardzo krótkie i miłe w czytaniu opowiadanie. Ocena opowiadania - 6/10.

" - Co do cholery? Kogoś przyłapano na kradzieży czy co?
- Zostałam zamknięta w łazience z Kylie Jenner.
- Taa, jasne.
- Sprawdź jej Twittera."


"Nokaut" Katarina E. Tonks
 "Nokaut" jest jednym z lepszych opowiadań w tym zbiorze. Historia miłosna bez skrępowania i zahamowań. Naprawdę przyjemne w czytaniu. Napisane świetnym stylem. Dość długie w porównaniu z innymi, dzięki czemu mogłam jeszcze lepiej wczuć się w fabułę i poznać bohaterów, którzy są świetnie wykreowani. Naprawdę świetne opowiadanie. Ocena opowiadania - 10/10
" - Próbujesz mnie zabić? [...]
- W Szambie nie obowiązują żadne zasady."

"Wyjątkowy piątek" Scarlett Drake
 Nie mam pojęcia co powiedzieć o tym opowiadaniu. Mamy tu identyczną sytuację jak w przypadku "To tylko Eve" - ani mi się podobało, ani mi się nie podobało. Mężatka jest śledzona przez swojego idola. Na początku mnie to intrygowało, ale później wręcz nudziło - w tym opowiadaniu nic się nie działo. Na plus idzie styl pisania i opis emocji bohaterki - tu zdecydowanie jest wysoki poziom. Ocena opowiadania - 5/10.
" - Uwielbiam cię w tej sukience.
- Wiem, dlatego ją dziś zakładam. Żebyś o mnie myślał i jeszcze bardziej się za mną stęsknił."

"Twój najlepszy przyjaciel" Peyton Novak
 "Twój najlepszy przyjaciel" to opowiadanie, które mi się nawet podobało. Dziewczyna spotyka się z przyjacielem z dzieciństwa - Edem Sheeranem. Spędzają razem cały dzień, obchodząc jej urodziny, a potem grają razem koncert. Bardzo przyjemne opowiadanie, czyta się szybko i lekko - a przecież o to chodzi w tak krótkich utworach. Ocena opowiadania - 7/10.

" - Jak nazywa się kot, którego nie można zrozumieć? Bełkot!
[...] - Ilu ludziom go opowiedziałeś.
- Zachowałem go dla ciebie."

"Niech wygra najlepszy" C.M.Peters
 Bardzo pozytywne i pomysłowe opowiadanie, wywołujące uśmiech na twarzy czytelnika. Przyjaciółki wygrywają udział w konkursie, w którym staną do walki z braćmi Hemsworth. Do kuchennej walki. Muszą przygotować pyszne danie, a stawka jest wysoka - pieniądze na akcje charytatywną. Kto wygra? Ujęło mnie to opowiadanie. Było tak proste i krótkie, a jednocześnie bardzo wciągające. Ocena opowiadania - 8/10.

" - OOO... Próbujecie przekabacić jurorów! [...]
- Hej, to ty tu jesteś celebrytą. Wszyscy od dawna bardziej was lubią!"

"Sto lat" Ashley Winters
 Również bardzo fajne opowiadanie. Dziewczyna dostaje niesamowity prezent urodzinowy, którego w życiu się nie spodziewała. Ciekawi? Opowiadanie bez wątku miłosnego, pokazujące siłę marzeń. Bo przecież wszystkie marzenie mogą się spełnić, prawda? Ocena opowiadania - 7/10.

" - Będziesz się  w niego wpatrywać jak idiotka czy zaprosisz go do środka?"

"Coś nie z tej ziemi" E.Latimer
 Dziewczyna wybiera się na sesje zdjęciową dla fanów serialu. Niestety kończą się bilety na zdjęcia z głównymi bohaterami. Dziewczyna snuje się po budynku i napotyka... prawdziwe wampiry. Jak to się potoczy? Opowiadanie wciąga - ciągła akcja i ciekawe opisy. Bardzo mi się podobało, jedno z lepszych w tym zbiorze. Ocena opowiadania - 9/10.

" - Nie znasz mnie. Może się okazać, że jestem ekspertem w rzucaniu nożami.
- A jesteś?
- No... Nie."

"To nie tak" Karim Soliman
 Chłopak Impreza jest właśnie w drodze na swoją kolejną imprezę. Na drodze zauważa samochód z przebitą oponą i piękną damę, potrzebującą pomocy. Dziewczyna okazuje się być Seleną Gomez. Zapoznają się i przeżywają jedną z najbardziej szalonych przygód ich życia. W końcu nie codzień ucieka się przed policją kradzionym autem. Ocena opowiadania - 6/10.

" - To Selena Gomez!
- A ja jestem Clint Eastwood."

"Poszukiwacz" Rachel Aukes
 Akcja dzieje się wczasach apokalipsy. Zombie? Może. Raczej stawiałabym na świat po kilku następnych wojnach światowych. Dziewczyna i chłopak spotykają się podczas walki i razem uciekają przed zbójami. W tym opowiadaniu podobało mi się to, że nie była to miłość od pierwszego wejrzenia tylko stopniowe przekonywanie się do siebie, zakończone (jak na razie!) przyjaźnią. Zdrowa i czysta relacja. Ocena opowiadania - 9/10.

" - Co ty na to janesko? Chcesz zostać Poszukiwaczem?
- Jasne. Ale od dzisiaj ja prowadzę."

"Redirection" Debra Goelz
 Opowiadanie o dziewczynie, której faniction przepowiada przyszłość. Co to pisze, w rzeczywistości przytrafia się jej idolowi - Zayanowi Malikowi. Gdy mama nie pozwala jej iść na koncert, zrozpaczona kończy z pisaniem. Potem wszystko toczy się tak jak w ostatnim rozdziale. Bardzo podobało mi się to opowiadanie. Było lekkie i przyjemne, choć trochę przewidywalne. Ocena opowiadania - 7/10.

" - Uczysz się chemii? Zastanawiałem się, nad czym tu siedzisz. Nie napisałaś tego w rozdziale, który dzisiaj wrzuciłaś na stronę.
- Musze przyznać, że strasznie mi wstyd, że czytasz mój fanfik.
- A kto go nie czyta?"

"To musi być magia" Steffanie Tan
 Dziewczyna pracująca w knajpie z fast foodami wylewa na Emmę Watson colę i lody. W normalnym życiu pewnie dostałaby nieźle w kość, ale w świecie fanfiction wszystko może się zdarzyć. Krótkie, przyjemne opowiadanie. Ocena opowiadania - 6/10.

"Pieprzona Emma Watson zmierzyła cię morderczym spojrzeniem. Byłas gotowa przysiąc, że tak samo patrzyła na Dracona Malfoya w Harrym Potterze i więźniu Azkabanu tuż przed egzekucją Hardodzioba."

"Nowe połączenie" Leigh Ansell
 To opowiadanie nie pokazuje historii spotkania z gwiazdą kina, a internetu. Popularny youtuber prosi o przysługę swoją sąsiadkę, która (przypadek?) jest jego wielką fanką. To opowiadanie na prawdę mi się podobało. Było bardzo dobrze napisane, przyjemnie się je czytało. Ocena opowiadania - 8/10.

" - Moje fanki nie lubią...cóż, nie lubią damskiego towarzystwa, jeśli można to tak ująć.
- Jasne, ponieważ są przekonae, że łączy cię sekretny związek z Philem?
- No. Coś w tym stylu."

"Twój kryzys tożsamości Bourne'a" Dmitri Ragano
 "Twój kryzys tożsamości Bourne'a" było jednym z niewielu opowiadań z tego zbioru, które mi się nie podobało. Było aż za bardzo przesadzone i nierealne. Styl pisania autora też mi nie podszedł.Gwiazdy śledzące swoich fanów? To już chyba lekka przesada nawet jak na fanfiction. Ocena opowiadania - 2/10.

"Nie mam na jego punkcie obsesji! To on ma obsesję na moim punkcie!"

"Pocałunek zimy" Michelle Jo Quinn
 Dziewczyna w dniu swoich urodzin i jednocześnie Wigilii musi przyjść do pracy. Niespodziewanie jej pomocy potrzebuje Charnie Hunnam. Bardzo podobało mi się to opowiadanie. Było napisane bardzo przyjemnym stylem i świetnie się je czytało. Bardzo dobre opisy i świetnie skonstruowane dialogi. Ocena opowiadania - 7/10.
"- Przykro mi, że musiałaś spędzić ten wieczór ze mną zamiast z rodziną.
- Mnie nie."
"Nagle" Tango Walker
 Opowiadanie przedstawia historię matki dziennikarki, która zaprasza na kolację Nicholasa Houlta. Proponuję aktorowi trochę rodzinnego ciepła, którego brakuje mu przy pracyna planie. Opowiadanie czytało się bardzo przyjemnie. Bardzo mi się podobało. Miało swój urok. Ocena opowiadania - 8/10.

" - Cześć, witaj w naszym domu. Czy możesz podpisać to dla mojej siostry, gdy mama będzie zbierać ją z podłogi i ocierać ślinę z jej twarzy?"

 "Prezydencki Kimzys" Kate J. Squires
 Po objęciu przed Donalda Trumpa urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych stało się wiele złych rzeczy. Trump dosłownie zrujnował ten kraj. Z pomocą przyszedł Kayne West, który zgłosił się do wyborów dzięki swojej żonie, Kim Kardashian. Teraz musi wymyślić dla niej specjalny prezent na ważną okazje. Coś, co zapamięta na zawsze. Coś, co nie zniknie i nie zniszczy się z biegiem czasu. Czy znajdzie taki prezent? To opowiadanie bardzo mi się podobało. Było wciągające i na początku lekko tajemnicze. Ocena opowiadania - 8/10.

" - Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin, pani prezydentowo. [...]
- To wspaniałe. Ale mój najlepszy prezent to bycie pana żoną, panie prezydencie."

"Jego angielskie serce" Kora Huddles
 "Jego angielskie serce" to jedno z lepszych opowiadań w tej książce. Było dłuższe niż inne, ale to dobrze, bo akcja mogła się rozwinąć. Bez miłości od pierwszego wejrzenia. Spokojna, słodka i romantyczna historia, która skradła moje serce. Ocena opowiadania - 10/10.

"- Jeśli nie przestaniesz tak na mnie patrzeć, wszyscy pomyślą, że to nie jest szczęśliwe małżeństwo. [...]
- Bo nie jest.

"Dzyń i bum" Laiza Millan
 Opowiadanie "Dzyń i bum" jest dość brutalnym i drastycznym opowiadaniem. Nie spodziewałam się takiego zakończenia, dosłownie zwaliło mnie ono z krzesła. Było tak... niestereotypowe. No bo przecież bohaterom opowiadań zwykle wszystko uchodzi na sucho. Jednak pisanie esemesów podczas jazdy autem ma swoje konsekwencje. Ocena opowiadania - 7/10.

"- Demi Lovato?
- Owszem.
- Czy właśnie w ciebie wjechałam?
- Owszem."

"The Tongiht Show" Elizabeth A. Seibert
 Opowiadanie autorstwa Elizabeth A. Seibert było jednym z lekkich opowiadań w tym zbiorze, które mają na celu rozluźnić czytelnika. Czytało się je bardzo przyjemnie i szybko. Każdy w końcu chciałaby, tak jak główny bohater, wystąpić w telewizyjnym show razem z gwiazdami. Ocena opowiadania - 6/10.

"- Wszystko co sobie wybierzesz, możesz później zatrzymać!
- Muszę się przebierać? [...]
- Oczywiście, możesz tak wystąpić. Ale absolutnie musimy znaleźć ci kapelusz!  


"Michael Clifford zaprasza cię na studniówkę" Kassandra Tate
 Kłaniam się Kassandrze Tate za napisanie tak fajnego opowiadania. Nie było przesadzone ani przesłodzone. Było po prostu dobre. Świetny styl, pomysł też niebanalny, a wykonanie mistrzowskie. Chętnie przeczytam kiedyś jakąś książkę autorstwa tej autorki, ponieważ bardzo spodobało mi się to jak pisze. Ocena opowiadania - 9/10.

 "- Moim zdaniem jest super! Każda studniówka musi być trochę obciachowa, no nie? To jest właśnie najlepsze!"

"Ian od święta" Jordan Lynde
 "Ian od święta" było jednym z niewielu opowiadań w tym zbiorze, podczas których czytania, roześmiałam się. Było bardzo dobrze napisane. Tu również nie mamy stereotypowej historii tylko bardzo dowcipny pomysł na pierwsze spotkanie bohaterów. Ocena opowiadania - 7/10.

"- I może przebierz się jutro za siebie?" 

"RPF" A. Evansley
 Wydarzenia dziejące się w "RPF" mogłyby się zdarzyć na prawdę. Na co dzień raczej nie mamy szansy oblać Emmy Watson shake'em czy zderzyć się z Demi Lovato. Jednak odniesienie przez nasz fanfik wielkiego sukcesu jest bardzo prawdopodobne, jeśli się dobrze pisze. "RPF" jest opowiadaniem, które bardzo przyjemnie się czyta. Ocena opowiadania - 9/10.

"- Mam w zakładkach na komputerze cały folder artykułów z BuzzFeed o tobie. Mój ulubiony nosi tytuł "Włosy Dylana O'Briena. Epopeja".
- O Boże. To istnieje coś takiego?"  

"Niezapomniane pierwsze wrażenie" Bel Watson
 Opowiadanie "Niezapomniane pierwsze wrażenie" niezbyt mi się spodobało. Było jednym z tych opowiadań, które maja być śmieszne, a wychodzą trochę żałośnie. Oklepany pomysł z lotniskiem i samolotami, a ta scena z łazienkom była słabo napisana. Ocena opowiadania - 3/10.

"Kiedy zdałaś sobie sprawę, co się stało, pod wpływem paniki zaczęłaś biec szybciej niż Harry Styles na dźwięk hasła "darmowe głupie tatuaże"."

 "Niech prowadzi cię serce" Doeneseya Bates
 To opowiadanie jest na podobnym poziomie co "Jego angielskie serce" i choć nie przepadam za Justinem Bieberem to to opowiadanie mi się podobało. Było bardzo słodkie i myślę, że każda dziewczyna chciałaby przeżyć taki romantyczny dzień. Całość była naprawdę dobrze przemyślana i świetnie napisana. Opowiadanie było jednym z dłuższych, przez co można było lepiej wczuć się w klimat i zapoznać z bohaterami. Ocena opowiadania - 10/10.

"- Zjesz ze mną kolację? [...]
- Naprawdę myślisz, że spuszczę cię z oka na resztę wieczoru?"

Ogólna opinia o książce
 Jak to w każdym zbiorze - trafiło się parę świetnych opowiadań, ale także parę słabych. Ogólnie jestem na TAK. Dużym plusem jest śliczna okładka, która działa jak coś na wzór lustra. To dodaje uroku całej książce. W środku mogłoby być trochę mniej opowiadań. Można by wyrzucić te krótkie i słabe i wydłużyć te dobre lub dodać jakieś lepsze. Oczywiście każdemu podobają się inne, ale ja uważam, że niektóre są za krótkie. Czytelnik nie może się wczuć w opowiadanie, bo ono już się kończy. Nie mogę jednogłośnie ocenić stylu, fabuły i umiejętności wszystkich autorów, dlatego rozbiłam recenzję całego zbioru na mniejsze recenzje każdego opowiadania. "Imagines" jest świetną książką dla wielbicieli fanfiction ze sławnymi osobami w roli głównej oraz zwolenników krótkich opowiadań. Ja nie zaliczam się do żadnej z tych grup, ale mimo to książka mi się podobała.

Ocena punktowa:
7/10

Za możliwość zapoznania się z "Imagines" dziękuję wydawnictwu Znak.   
   
 
 

3 komentarze:

 1. Książka wydaje się być naprawdę fajna i pozytywna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba nigdy nie zrozumiem sensu wydawania fanfiction - tworu z natury internetowego. Spotkałam się z mnóstwem negatywnych opinii na temat tego zbioru i, no cóż, sama się im nie dziwię.

  OdpowiedzUsuń
 3. http://www.pangrodzki.pl - blog artysty, pisarza

  Zobacz moją nową książkę science-fiction i muzykę elektroniczną oraz obrazy olejne na płótnie.

  OdpowiedzUsuń