czwartek, 14 lipca 2016

"Córka kapitana okrętu" Irena Szczepańska

Cześć!
 Dzisiaj zapraszam na recenzję książki dość starej, bo jednej z pozycji z serii "Biblioteka przedwojennego nastolatka". Jest to powieść wydana przed II Wojną Światową, autorstwa polskiej autorki - zapraszam!


Tytuł: Córka kapitana okrętu
 Autor: Irena Szczepańska
Liczba Stron: 358
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Co mówi okładka?
"Córka kapitana okrętu" - jedna z najbardziej popularnych w okresie międzywojennym powieści dla dziewcząt.
Dzieje Benity Rizzo, zwanej Titą, której ojciec wyrzekł się tylko dlatego, że nie urodziła się chłopcem. Tita, pragnąc zdobyć miłość ojca, zaciąga się w przebraniu na jego statek. Ten rejs zmieni wszystko.
 
Co ja mówię?

Pełnoprawna chłopczyca
 Książka "Córka kapitana okrętu" opowiada o przygodach Tity Rizzo, którą ojciec porzucił, ponieważ urodziła się dziewczynką, a nie chłopcem. Dziewczynka postanawia przebrać się za chłopca i dostać się n służbę na okręt jej ojca. Udaje jej się to, ale nie przewidziała pewnych przeszkód. Na szczęście w porę pojawiają się pomocni sojusznicy, tacy jak Nino, Mario czy Jurek. Nie brakuje też czarnych charakterów. Wszyscy bohaterowie są świetnie wykreowani i różnią się od siebie. Oczywiście mamy do czynienia z trójkątem miłosnym, lecz jest on na drugim, a nawet trzecim planie.
Prawdopodobna przygoda
 Powieść, mimo swoich lat, jest napisana przystępnym językiem i ma bardzo ciekawa fabułę. Na prawdę ją polecam, na letnie wieczory. Kiedy ją czytałam, sama chciałam popłynąć takim statkiem. Oczywiście nie obyło się bez smutnych czy budzących trwogę chwil, ale książka jest ogólnie przyjemna i wesoła. Mogę Wam ją gorąco polecić :)

Ocena punktowa:
7/10

Książka bierze udział w Wakacyjnym Wyzwaniu

UWAGA! W poniedziałek (18.07) wyjeżdżam na tydzień, więc wtedy nie będzie postów :(

1 komentarz:

  1. Nie słyszałam nigdy o tej powieści, a szkoda, bo wydaje się być naprawdę interesująca. Lubię takie historie, przywodzi mi na myśl mangową "Różę Wersalu". :p

    OdpowiedzUsuń