wtorek, 7 czerwca 2016

"Nieposkromiona" P.C Cast & Kristin Cast

Cześć!
 Na samym początku chciałabym Wam przypomnieć o rozdaniu. Zgłaszajcie się! A dziś recenzuję dla Was czwarty tom serii "Dom Nocy". Za niedługo możecie się spodziewać recenzji książki "Fobos. A teraz nie przedłużam!


Tytuł: Nieposkromiona
 Autor: P.C.Cast &Kristin Cast
Liczba Stron: 360
Wydawnictwo: KsiążnicaCo mówi okładka?
  Życie robi się nieznośne, gdy przyjaciele są na ciebie wściekli. W ciągu tygodnia Zoey traci wszystkich swoich trzech chłopaków i staje się wyrzutkiem, choć jeszcze niedawno otaczał ją szeroki krąg znajomych. Teraz liczba przyjaciół zmalała do dwóch osób, z których jedna jest Nieumarłą, a druga Nienaznaczoną. Neferet tymczasem wypowiedziała wojnę ludziom. Zoey nie uważa tego za dobry pomysł, ale czy ktokolwiek jej wysłucha? Jej przygody w szkole dla dorastających wampirów przybierają niebezpieczny obrót. Lojalność przechodzi ciężką próbę, ujawniają się szokujące podteksty, budzi się pradawne zło...
 
Co ja mówię?

Samotna i opuszczona
 Wszyscy przyjaciele odwrócili się od Zoey. Nie mogli przyjąć do wiadomości tego, że ich okłamywała, zatajała przed nimi informacje i (co dla nich najgorsze) zakumplowała się z Afrodytą. Zoey jest w tarapatach, bo tylko na to czekała Neferet i jej ekipa. Sprawy przybierają jeszcze mroczniejszy obrót przez wizję Afrodyty, w której Zoey grała główne skrzypce. Dodatkowo babcia dziewczyny dokłada wątpliwości. Jej czirokeskie przypowieści się sprawdzają, kruki zaczynają szaleć, trupy ożywają, w Domu Nocy pojawia się pies, następują kolejne morderstwa, wampiry stają się ludźmi, ludzie wampirami... Tyle się dzieje, że aż nie sposób tego określić w takiej krótkiej recenzji. To trzeba przeczytać.
Kiedyś 3, teraz 0
 Posiadanie trzech chłopaków nie skończyło się dla Zoey dobrze, a teraz jeszcze jeden z nich kończy przemianę i zostaje nauczycielem w Domu Nocy. Dziewczyna dalej coś do niego czuje i próbuje go odzyskać, ale on jest dość oporny. Gdy mnie ktoś zdradzał z dwoma chłopakami naraz, też bym była oporna. Do tego do Domu Nocy dołącza nowy, super sławny chłopak, Stark. Ma on pewien bardzo niebezpieczny talent, który może być również niebezpieczny. Oczywiście Zoey musi zacząć iść w jego kierunku, bo niczego się jeszcze o chłopakach nie nauczyła. Pojawia się także tajemnicza zakonnica, która pomaga Zoey. W tej części naprawdę dzieję się dziwne rzeczy.
 
Ocena punktowa:
9/10

Książka bierze udział w Wakacyjnym Wyzwaniu

6 komentarzy:

 1. Widziałam tę książkę w śmiesznej cenie w (chyba) kauflandzie. Nie zwróciłam jednak na nią uwagi, widzę, że zrobiłam bardzo źle. Muszę to naprawić i zapoznać się z tą serią.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja z serii "Dom Nocy" czytałam tylko "Klątwę Neferet". Zobaczymy, może powróce kiedyś do tych książek ;)
  Pozdrawiam
  momentofdreamsheart.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszyscy polecają "Klątwę Neferet", więc chyba powinnam to przeczytać

   Usuń
 3. W kaufie były tanie. Chyba z 15 zyli za książkę, przynajmniej u mnie :D
  Hm, ja już jestem po prawie całej serii, jak wiesz, więc z punktu widzenia kogoś, kto już wie co dalej, najlepszą rzeczą w tej serii jest
  - Afrodyta
  - Babcia Zoey
  - Lenobia
  - i czirokeskie opowieści :D

  OdpowiedzUsuń