piątek, 12 lutego 2016

"Olimpijscy Herosi. Syn Neptuna"

Cześć!
 Dziś mam dla Was recenzję kolejnej części serii Olimpijscy Herosi autorstwa Ricka Riordana. Pierwszą część możecie znaleźć w zakładce "Revivied Books" pod literą "O". Zapraszam!

Tytuł: Olimpijscy Herosi. Syn Neptuna
Autor: Rick Riordan
Liczba Stron: 480
Wydawnictwo:  Galeria Książki
 
Co mówi okładka?
  PERCY MA ZAMĘT W GŁOWIE. Budzi się z długiego snu i nie pamięta zbyt wiele poza własnym imieniem. Nie odzyskuje pamięci nawet wówczas, gdy wilczyca Lupa mówi mu, że jest półbogiem, i uczy go władania magicznym mieczem. Odbywa wędrówkę, podczas której musi pokonać wiele potworów, i w końcu trafia do obozu herosów… ale i tutaj niczego sobie nie przypomina. Pamięta tylko jeszcze jedno imię: Annabeth.
HAZEL POWRÓCIŁA Z TAMTEGO ŚWIATA. W poprzednim życiu starała się być posłuszną córką, choć jej matka wykorzystywała szczególny „dar” córki, by zaspokoić swoją chciwość. Kiedy więc tajemniczy Głos opętał matkę i jej ustami nakazał użyć owego „daru”, by obudzić wielkie zło, Hazel zbyt późno zdobyła się na odwagę, by mu się sprzeciwić. Na skutek jej błędu zagrożone są losy całego świata. Teraz Hazel marzy tylko o tym, by uciec od tego wszystkiego na zaczarowanym koniu, który pojawia się w jej snach.
FRANK JEST NIEZDARĄ. Choć jego babcia twierdzi, że ich przodkowie byli potężnymi bohaterami, a on sam może się stać, kim tylko zechce, Frankowi nie jest łatwo w to uwierzyć. Nie wie nawet, kim jest jego ojciec. Ma nadzieję, że okaże się nim Apollo, bo strzelanie z łuku to jedyne, w czym chłopak jest dobry – choć nie aż tak dobry, by odnosić sukcesy w obozowych manewrach. Wstydzi się swojej niezdarności, zwłaszcza w towarzystwie Hazel, najbliższej przyjaciółki. To właśnie jej postanawia powierzyć swój największy sekret.

Niesamowite przygody młodych bohaterów zaczynają się w „innym obozie” półbogów, a potem przenoszą ich daleko, do krainy, nad którą bogowie nie mają już władzy. Pojawiają się nowi herosi, odżywają straszliwe potwory i rodzą się nowe przerażające istoty, a wszystko to ma związek ze spełnianiem się Przepowiedni o Siedmiorgu.
Co ja mówię?
  Pierwsze wrażenie: Rick Riordan + Mitologia + Percy Jackson = sukces! Okładka świetna, chociaż pierwsza część miała ładniejszą okładkę.
  Bohaterowie:  
 Percy - jakże Rick Riordan mógłby pisać bez niego! Jest on świetną postacią, bardzo waleczną, odważną i zdolną do poświęceń. Uwielbiam go. Do tego teraz kiedy stracił pamięć zrobił sie jeszcze bardziej super.
 Hazel - mała czarownica, której na początku nie lubiłam, ale w końcu dałam się przekonać. Jej odloty i wspomnienia z przeszłości były dla mnie trochę... dziwaczne, nawet jak na książki Ricka Riordana. Na początku trochę mnie przerażała i obrzydzała, ale ostatecznie przekonałam się do niej.
 Frank  - moja mała niezdara ♥ Franka lubiłam od początku. Jego historia, jego przygody. Po prostu historia idealna. I ta jago nieśmiałość. Cudowna postać !
 Fabuła : Główną misją bohaterów jest znalezienie Tanatosa (boga śmierci) i uwolnienie go. W między czasie gracy budują latający okręt, którym przylecą do Rzymu. Fabuła niespotykana i idealna. Wplecione są wątki innych postaci i wydarzeń.
 Ogólnie: Książka świetna, jak zresztą wszystko pióra Ricka Riordana. Polecam serdecznie!


Ocena punktowa:
9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz