wtorek, 20 października 2015

"Olimpijscy Herosi. Zagubiony Heros" Rick Riordan

Cześć!
Dziś mam dla Was recenzję pierwszego tomu mojej ulubionej serii. Oczywiście jest to seria "Olimpijscy Herosi" autorstwa Ricka Riordana, którego uwielbiam. Bez zbędnego gadania zapraszam do przeczytania recenzji.


Tytuł: Olimpijscy Herosi. Zagubiony Heros
Autor: Rick Riordan
Liczba Stron: 520
Wydawnictwo: Galeria Książki

Co mówi okładka?
  Powitajcie nowych bohaterów i starych znajomych z Obozu Herosów w pierwszym tomie nowej serii „Olimpijscy Herosi”. Jej autor, twórca wielu bestsellerów Rick Riordan, naładował tę książkę niespodziewanymi zwrotami akcji, zagadkami i humorem, tworząc wielką opowieść o niesamowitych przygodach. Kiedy ją przeczytacie, będziecie niecierpliwie wyczekiwać następnego tomu. Jason ma problem. Kiedy budzi się w autobusie pełnym nastolatków jadących na szkolną wycieczkę, nie pamięta niczego. Wszystko wskazuje na to, że ma dziewczynę, Piper, i najlepszego przyjaciela, Leona. Są uczniami Szkoły Dziczy, szkoły z internatem dla „złych dzieciaków”. Co Jason zrobił, że skończył w takiej szkole? I gdzie właściwie jest? Jason nie wie nawet, kim jest. Wie tylko, że to wszystko wygląda bardzo źle. 
Co ja mówię?
  Kiedy dowiedziałam się, że jest to kontynuacja serii o Percy'm Jacksonie od razu chwyciłam po tą książkę. Na początku poczułam się zwiedziona, widząc w ogóle inne imiona. Jason? Piper? Leo? Gdzie Percy, Annabeth i inni? Na początku książka średnio mi się podobała, ale w końcu się przekonałam. Jest to (jak wszystkie książki Ricka Riordana) cudowna powieść. Fantastyka, pełna akcji i nadprzyrodzonych stworzeń - moje klimaty. Książka wprowadza nas w historię przepowiedni i Wielkiej Siódemki wybranych. W tym tomie poznajemy trójkę: grecy Leo Valdez i Piper McLean oraz rzymianina - Jasona Grace. Wszyscy troje starają się dotrzeć do greckiego obozu półkrwi gdzie od kilku miesięcy trwają poszukiwania największego greckiego herosa - Percy'ego Jacksona. Jednak nic nie jest takie proste. Rozmaite stwory i bogowie próbują udaremnić dotarcie herosów do obozu? Czy uda im się tam dotrzeć? Czy Percy Jackson wróci do obozu cały i zdrowy? I kim jest pozostała czwórka Wielkiej Siódemki? Książka zauroczyła mnie od razu. Kocham całą serię, a mojemu koledze dziękuję, za pokazanie mi Percy'ego Jacksona!

Ocena punktowa:
9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz