poniedziałek, 21 września 2015

"Byliśmy Łgarzami" E.Lockhart

Cześć! Dziś mam dla Was recenzję książki o niebo bardziej smutnej i wzruszającej niż "Gwiazd naszych wina". Zapraszam !


Tytuł: Byliśmy Łgarzami
Autor: E. Lockhart
Liczba Stron: 240
Wydawnictwo: Ya!

Co mówi okładka?
  Byliśmy łgarzami to współczesna, wyrafinowana i trzymająca w napięciu powieść, która przebojem wdarła się na listy bestsellerów „New York Timesa”.
Polecana przez Johna Greena, autora bestsellera "Gwiazd naszych wina".
Szacowna i bogata rodzina spędza wakacje na prywatnej wyspie. Dwóch braci i ich piękna siostra zaprzyjaźniają się z charyzmatycznym rówieśnikiem o politycznych ambicjach. Łącząca ich relacja niebawem zmieni się w destrukcyjną więź. Wypadek. Tajemnica. Kłamstwo. Wielka miłość. Prawda.

Co ja mówię?
  Książka, na której płakałam trzy razy. Książka, która jest pięćdziesiąt razy bardziej smutna i wzruszająca niż "Gwiazd Naszych Wina". Książka, przez którą nie spałam trzy dni. Książka, która podbiła moje serce. Ta książka o "Byliśmy Łgarzami". Książka opowiada historię Cadence, która razem z przyjaciółmi spędza każde wakacje na prywatnej wyspie jej dziadka. Pewnego dnia Cadence uderza się w głowę i nie pamięta całych ostatnich wakacji. Jak na złość w następne lato ani przyjaciele, ani mama, ani dziadek nie chcę jej powiedzieć, co się tego lata stało. Ostatnie kilka rozdziałów książki kiedy tajemnica się wyjaśnia są zaskakujące i pełne smutku. Z całego serca współczuję Cady i gratuluję autorowi książki za tak świetnie wymyśloną i przedstawioną historię. "Byliśmy Łgarzami" to powieść, która na pewno zasługuje na 10 punktów.

Ocena punktowa:
10/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz