wtorek, 1 września 2015

Back to school #1 Jak się odnaleźć w nowej szkole?

Cześć!

 Dziś mam dla Was pierwszy post z serii "Back to school". Posty miały się pojawiać w wakacje, ale zdecydowałam, że lepiej umieszczać je we wrześniu. Tak więc dziś przedstawiam Wam pierwszy post z tej serii. Dziś opowiem Wam, jak odnaleźć się w nowej szkole. Pewnie wielu z Was idzie w tym roku do nowej szkoły Nie mówię tylko o pierwszakach, ale też o osobach, które po prost zmieniły szkołę. Nowa klasa, nowi nauczyciele, nowe miejsce. Na pewno pierwszy dzień szkoły wiel z Was poprzedza takimi myślami:

"Co jak nikt mnie nie polubi?" "Co jeśli nie spodobam się nauczycielom?" "Co jeśli zgubię się pierwszego dnia?"


 Spokojnie, nie będzie aż tak źle. Na sam początek wyszukaj osoby z nowej klasy na Facebooku, Instagramie, NK czy innych portalach społecznościowych i napisz do paru wiadomość. Jeśli jakaś dziewczyna wydaje ci się miła, zapytaj czy usiądziecie razem na jakiejś lekcji, albo czy pójdzie z tobą po pierwszych lekcjach na lody. Na pewno znajdziesz kogoś, z kim będziesz mógł się przyjaźnić.

 Ważne jest dobre, pierwsze wrażenie na nauczycielach. Przez pierwszy miesiąc czy dwa, bądź aniołeczkiem i małym kujonkiem. Jeśli w przyszłości się potkniesz i coś narozrabiasz albo zdarzy ci się gorsza ocena, nauczyciele przymkną oko. Postaraj się zdobyć sympatie wszystkich nauczycieli, a przede wszystkim wychowawcy. Jest on dla ciebie najważniejszym nauczycielem. On wystawia oceny z zachowania, on rozwiązuje klasowe konflikty, organizuje klasowe imprezy i jest (a przynajmniej powinien być) dla ciebie osobą zaufaną. Postaraj się z nim zaprzyjaźnić.

 Nie zrażaj się do nauczycieli, kolegów klasy czy szkoły po pierwszym tygodniu. Pani z polskiego była dla ciebie za ostra? Pan od chemii nakrzyczał na ciebie, chociaż tylko szeptałeś? Koleżanka odezwała się do ciebie chamsko na przerwie? Nie przejmuj się! Może mieli gorszy dzień albo byli już wcześniej zdenerwowani? To dopiero pierwszy tydzień. Zdążysz jeszcze się zaprzyjaźnić i z nauczycielami i z uczniami.

 Każdy może się pomylić. Nauczycielka źle przeczytała twoje nazwisko i cała klasa się z ciebie śmieje? Nie przejmuj się. Każdy może się pomylić. Jeśli pani naprawdę śmiesznie przeczytała nazwisko zaśmiej się też i grzecznie ją popraw. Nie odzywaj się chamsko, ani niemiło. Nie warto. Stracisz w oczach nie tylko nauczycielki, ale też uczniów. Nikt nie lubi "mruków" i chamów. Staraj się w każdej sytuacji zachowywać miło i uprzejmie, nawet jeśli już kipisz ze złości. Spokojnie przedstaw problem i NIGDY nie rozwiązuj sporów siłą. Jeśli inni się z ciebie śmieją, powiedz im na spokojnie, że sobie tego nie życzysz.

Mam nadzieję, że pierwsza część Back to School Wam się podobała :)
Następny post już 5 września!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz